Sukcesy uczniów

Kamila Dziedzic – uczennica Gimnazjum  w Świerzawie otrzymała tytuł finalistki XIV Dolnośląskiego Konkursu Biologicznego w ramach Konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista w roku szkolnym 2014/2015

finalista z Dolny Ślązak 2014-2015


Łukasz Kowalczyk – uczeń Gimnazjum  w Świerzawie jest jednym z najzdolniejszych adeptów w Sekcji Ju Jitsu Kazan w Złotoryi. Najlepszym zawodnikiem ,który godnie reprezentuje nasze stowarzyszenie i miasto na zawodach w sztukach walki oraz jedynym w sekcji , posiadającym największą ilość zdobytych miejsc medalowych. Przygodę ze sztukami walki rozpoczął w Sekcji Ju Jitsu w Świerzawie od marca 2011 r., a od stycznia 2013 r.   kontynuuje treningi w sekcji złotoryjskiej.

Przejawia szczególną pasję oraz zdolności i predyspozycje w zgłębianiu różnorodnych technik Ju Jitsu i samoobrony, a przede wszystkim niezmożoną siłę, zacięcie i wolę walki w rywalizacji sportowej .

Od 2011 roku uczestniczył aż dziesięciokrotnie w mistrzostwach i turniejach sztuk walki o zasięgu ogólnopolskim i regionalnym, zdobywając  8 medali złotych, 1 srebrny i 1 brązowy.

Ponadto przejawia aktywność społeczną uczestnicząc w pokazach na terenie Świerzawy ,między innymi w 2013 r.: pokaz technik i samoobrony w Gimnazjum w Świerzawie oraz   pokaz „mikołajkowy” w Zespole Szkolno Przedszkolnym i w 2014 r. w pokazie Sport Kenjutsu na terenie Złotoryi.

Za swoje osiągnięcia sportowe i zaangażowanie na rzecz rozwoju i propagowanie sztuki walki zostaje rokrocznie wyróżniany na Uroczystym Spotkaniu Burmistrza miasta Złotoryja ze sportowcami otrzymując gratulacje, dyplomy i nagrody rzeczowe.

W 2014 r. uczestniczył w dwóch turniejach Ju Jitsu ,gdzie wywalczył w swoich kategoriach wagowo-wiekowych 2 złote medale. Największym sukcesem   okazały się starty w konkurencji Kata Ju Jitsu (układ technik z partnerem)w Pucharze Polski w Sztukach Walki oraz w Mistrzostwach Polski w Sztukach Walki, podczas których zdobyli III i IV miejsce. Ta lokata zakwalifikowała ich do reprezentacji kadry narodowej IMAFE na Otwarte Mistrzostwa Europy IMAFE w Nowe w dniach  18 -19 .X. 2014 r. ,gdzie zajęli IV miejsce przegrywając brąz tylko czterema punktami.

Systematycznie uczęszcza na zajęcia i treningi co pozwala mu na doskonalenie swoich umiejętności i zdolności w przyswajaniu technicznego stylu walk oraz obrony dostosowanej do warunków fizycznych.

Wykazuje cechy zdyscyplinowanego i pilnego adepta przez co osiąga coraz to wyższe stopnie wtajemniczenia. Od 2011 r. zdał czterokrotnie egzaminy uczniowskie w odstępach półrocznych na wyższe stopnie wtajemniczenia z 10 Kyu na 6 Kyu , a w 2014 r. zaliczył egzamin wyższego stopnia na 5 Kyu.

Uzyskiwane wyższe stopnie, osiągnięcia i wyniki sportowe naszego adepta  świadczą o jego zamiłowaniu w uprawianiu sztuk walki . Postawą dobrego zawodnika udowodnił , iż ciężką, mozolną pracą można w sporcie osiągnąć zamierzony cel, a przede wszystkim rozwijać uzdolnienia i osiągać sukcesy na miarę swoich sił oraz realizować swoją pasję.

Uważamy, że adept Kowalczyk Łukasz we wszystkich swoich działaniach na odcinku zgłębiania filozofii wschodu   i w myśl Kodeksu Samuraja pielęgnuje w sobie takie wartości jak: wytrwałość, systematyczność ,samokontrolę oraz szacunek do drugiego człowieka, nauczyciela i przeciwnika.

Soke Józef Leśnicki 9 °Dan                                                     Elżbieta Stalska

Instruktor Sekcji Ju Jitsu Kazan                                             Prezes Zarządu Ogniska TKKF

         w Złotoryi                                                                Asklepios przy SM Agat w Złotoryi

 

 

 

Reklamy