Przedsiębiorczość

Koordynator – Pan Piotr Melnarowicz

Projekt edukacyjny „Oszczędzając z wyobraźnią – spełnisz marzenia” znalazł się w gronie 20 projektów nagrodzonych przez Wydawnictwo NOWA ERA w Ogólnopolskim Konkursie pod nazwą „PROJEKT Z KLASĄ”.

Uroczystego przekazania dotacji dokonał Pan Jacek Szczepankowski – Przedstawiciel Wydawnictw NOWA ERA, który wręczył także Certyfikat „Dobrze zaPROJEKTowanej szkoły.”

Warto podkreślić, że „PROJEKT Z KLASĄ” to jedyny konkurs, który pozwala spełniać edukacyjne marzenia, łącząc naukę z prawdziwą przygodą! Świerzawski projekt idealnie łączy w/w cele. Świerzawscy gimnazjaliści realizując projekt „Oszczędzając z wyobraźnią – spełnisz marzenia” będą uczestniczyć w zajęciach warsztatowych na Politechnice Wrocławskiej i Uniwersytecie Wrocławskim, wezmą udział w konkursie na prototyp wynalazku i z wiedzy ekonomicznej oraz będą uczestniczyć w zajęciach z przedsiębiorczości.

Podczas piątkowego spotkania uczniowie opowiadali o swoich osiągnięciach w zakresie techniki, elektroniki i przedsiębiorczości. O swoich pasjach opowiedział także Pan Jacek Szczepański, czego efektem będą w późniejszym terminie poprowadzone przez niego warsztaty dla naszych uczniów.

GRATULUJEMY SUKCESU

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAUroczyste wręczenie CERTYFIKATU: Romana Kaszubowska – Dyrektor Gimnazjum w Świerzawie oraz Jacek Szczepankowski – Przedstawiciel Wydawnictw NOWA ERA.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAUczestnicy spotkania – uczniowie Gimnazjum w Świerzawie


skan2


logo

Gimnazjalna Olimpiada Przedsiębiorczości to pierwsze w Polsce ogólnopolskie zawody dla uczniów szkół gimnazjalnych, którzy interesują się tematyką przedsiębiorczości i ekonomii, organizowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie organizacji oraz sposobów przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz. U. z 2002 r. Nr 13 poz. 125, zm. Dz. U. z 2009 r. Nr 126 poz. 1041).

W dniu 16.12.2014r. odbyły się eliminacje szkolne, w których uczestniczyli uczniowie Gimnazjum w Świerzawie. Ich zadaniem było rozwiązać test składający się z 30 pytań, który – jak wynika z wypowiedzi uczniów – do łatwych nie należał.

Głównym celem Olimpiady jest rozbudzanie zainteresowań oraz kształtowanie postaw przedsiębiorczych, umożliwiających młodzieży gimnazjalnej korzystanie z szans, jakie tworzy współczesna gospodarka.

Zakres tematyczny Olimpiady obejmuje zagadnienia ekonomiczne z programu przedmiotu „Wiedza o społeczeństwie” oraz wybrane zagadnienia dot. przedsiębiorczości i zarządzania przedsiębiorstwem, a także aktualne wydarzenia gospodarcze.

Źródło:
http://www.gop.edu.pl/


WGP3 dniach 11-13.12.2014 w Warszawie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu „Gimnazjalne potyczki 2014”. W konkursie tym wzięło udział ponad 20 000 uczniów z całej Polski, zaś do finału dostało się tylko 36 osób (12 zespołów).

Wśród FINALISTÓW znalazła się także drużyna z Gimnazjum w Świerzawie w składzie: Kamila Dziedzic, Justyna Liszka i Mariola Gnatek. Uczennice spotkały się w finale z rówieśnikami m. in. z Malborka, Gdyni, Topoli Królewskiej, Bydgoszcz, Konina…

Konkurs „Gimnazjalne Potyczki” przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów realizujących w bieżącym roku szkolnym program „Ekonomia na co dzień” – Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

W I etapie konkursu trzyosobowe zespoły uczniów opracowały i przeprowadziły ćwiczenia z zakresu edukacji ekonomicznej ze swoimi młodszymi kolegami i koleżankami. Po przesłaniu sprawozdania z tego zadania nasze uczennice zostały zaproszone do II etapu konkursu (20 najlepszych szkół). Tym razem drużyna opracowała projekt ”Jak odnieść sukces w dorosłym życiu”? Jak się okazało jest to dobra propozycja zajęć dla gimnazjalistów, gdyż projekt znalazł uznanie wśród JURY konkurs i świerzawska drużyna została zaproszona do finału ogólnopolskiego.logo

W Warszawie 11.12.2014 dla uczestników zostały przygotowane ciekawe warsztaty z pracy grupowej i z autoprezentacji prowadzone przez aktorkę Ewę Szawłowską. Zadaniem tych zajęć było nauczenie wszystkich uczestników z radzeniem sobie ze stresem oraz przygotowaniem do wystąpień publicznych.

12.12.2014 na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się finał, do którego przystąpiło 12 najlepszych zespołów z całej Polski. Każdy zespół musiał wykazać się wiedzą i wieloma umiejętnościami ekonomicznymi. Konkurs był rewelacyjnie przygotowany. Organizatorzy zaskoczyli nas perfekcyjnie przygotowanymi zadaniami i niespodzianką – zwiedzaniem Stadionu Narodowego, a wieczorem spacerem po pięknie oświetlonej świątecznej Warszawie.

GRATULUJEMY SUKCESU!

potyczki_2014


dyplom


Gimnazjum w Świerzawie zostało laureatem i otrzymało tytuł „Najaktywniejszej Szkoły” w konkursie towarzyszącym projektowi „Otwarta firma 2013”. To duży sukces uczniów, nauczycieli i lokalnych przedsiębiorców.

Projekt realizowany jest w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, największego na świecie wydarzenia mającego na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi.

Gimnazjum w Świerzawie po raz drugi przystąpiło do projektu, wzbogacając w ten sposób swoją ofertę edukacyjną o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy. W szkole odbywały się spotkania dotyczące różnorodnych zagadnień: etyczny biznes, finanse, firma a klient, marketing firmy, pracownik i pracodawca, własna firma. Młodzież poznawała rynek pracy w miejscu zamieszkania i specyfikę konkretnych zawodów. Bezpośredni kontakt z przedstawicielami firm i instytucji pozwalał uczniom zweryfikować ich wyobrażenia o funkcjonowaniu zakładów pracy, a w konsekwencji kształtował aktywny stosunek do życia oraz dalszą drogę edukacyjną i zawodową.

Warto dodać, że w dniach 17-23 listopada 2014 roku po raz siódmy zostanie zorganizowany w Polsce Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 143 krajach świata. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są: były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana. Celem ŚTP jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. Nasze gimnazjum dołączyło do tegorocznej edycji projektu.

otwarta_firma

Reklamy