Ocalić od zapomnienia

 Gazeta Złotoryjska – 2 lipca 2014 r. – NR 26

prasowka2Nowiny Jeleniogórskie – 22 kwietnia 2014 r. – Nr 16

prasowka


W dniu 13.05.2014 r. uczniowie Gimnazjum w Świerzawie uczestniczący w projekcie edukacyjnym „Ocalmy od zapomnienia i zagłady” wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Arboretum w Wojsławicach.  Celem wyjazdu było zgłębienie przez uczniów wiedzy na temat bioróżnorodności, nabycia umiejętności rozpoznawania drzew i krzewów oraz poznania historii ogrodu i zgromadzonych tam eksponatów. Była to również okazja do podziwiania największej w Europie kolekcji azalii i rododendronów, które w maju są w pełni kwitnienia.

 


W dniach 1-3.05.2014 r. uczniowie Gimnazjum w Świerzawie uczestniczyli w warsztatach malarskich. Pani Beata Kornicka-Konecka – artysta malarz przekazała uczniom zasady tworzenia prac przy wykorzystaniu wielu technik malarskich. Na podstawie zdobytej  wiedzy uczniowie przystąpili do wykonania własnych prac z których zostanie stworzona wystawa.

 


 

W dniu 26.04.2014 r. uczniowie Gimnazjum w Świerzawie uczestniczyli w warsztatach fotograficznych w ramach projektu „Ocalić od zapomnienia i zagłady”. Fotografik – Pan Marek Liksztet przekazał uczniom  zasady robienia zdjęć w plenerze a następnie pokazał w jaki sposób poprawić wykonane fotografie przy pomocy  programu graficznego.

ŚWIERZAWA 4 -26-04-2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


4 kwietnia 2014 r. uczniowie Gimnazjum w Świerzawie, pod opieką nauczyciela – Pani Łucji Olszanickiej uczestniczyli w akcji sadzenia kasztanowca czerwonego w Parku Piastów w Świerzawie w ramach projektu edukacyjnego „Ocalić od zapomnienia i zagłady”. Dzięki środkom z Funduszu Naturalnej Energii zakupiono od profesjonalnej firmy szkółkarskiej sadzonki drzew. Pracownicy firmy udzielili uczniom instrukcji sadzenia oraz opowiedzieli jak cenną odmianą jest kasztanowiec czerwony. Z pomocą pracowników ZLG w Świerzawie uczniowie posadzili drzewka, opalikowali i nawodnili. W ten sposób młodzież ma swój wkład w ochronę przyrody, zachowanie bioróżnorodności w zieleni miejskiej oraz zdobyła wiedzę o występujących na terenie naszej gminy gatunków drzew, które warto chronić. Efekty pracy uczniów można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Gimnazjum w Świerzawie jest laureatem nagrody w IV edycji konkursu ekologicznego „Fundusz Naturalnej Energii”, któremu patronuje Wojewoda Dolnośląski. Jego organizatorami jest GAZ – SYSTEM i Fundacja Nasza Ziemia. Celem projektu „Ocalić od zapomnienia i zagłady” jest zwiększenie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców gminy, w szczególności młodzieży.


Gimnazjum w Świerzawie, w ramach konkursu ekologicznego „Fundusz Naturalnej Energii”, realizuje projekt  „Ocalić od zapomnienia”. Organizatorami konkursu jest firma GAZ – SYSTEM S.A. i Fundacja Nasza Ziemia. Relacje z przeprowadzonych działań będą publikowane na stronie internetowej szkoły.

gazsystem

Reklamy