Klasa 3B 2014/2015

Wychowawca klasy – Pani Zofia Fiks

Samorząd klasowy

Roksana Fok

Sylwia Fatalska

Paulina Kaszewska


21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków  i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych   z 1973 r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hallo” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.

            Święto w Polsce odbywa się rokrocznie od 2006 roku, a obchody tego wydarzenia zapoczątkowało miasto Wrocław. Co roku jednak przybywa miast, które z tej okazji organizują przeróżne festyny, koncerty czy akcje charytatywne.

            W Gimnazjum w Świerzawie Dzień Życzliwości obchodzony był po raz pierwszy. Klasa IIIb przygotowała krótki apel, który miał skłonić gimnazjalistów do refleksji nad rolą życzliwości i dobrych uczynków w życiu. Trzy anioły przekonywały współczesnych nastolatków, że ludzi należy lubić, a swoje życie czynić niezwykłym dzięki wyrozumiałości, uprzejmości, łagodności i delikatności. „Kto pragnie zmieniać świat, powinien zacząć przede wszystkim od siebie.” Tymi słowami zakończyliśmy nasz występ. Mamy nadzieję, że zapadną naszym koleżankom i kolegom w pamięci i staną się życiową wskazówką.

                                                                                                                       uczniowie IIIb

Reklamy