Klasa 2C

Wychowawca klasy – Pani Dorota Drozdek

Samorząd klasowy  1c  2014/2015

Wiktoria Stanisławska
Kornel Krauze
Dawid Dziedzic


ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE

Dnia 17.09.2014r. klasy pierwsze ( w tym nasza ) miały zajęcia profilaktyczne ,,Bezpiecznie na wsi” prowadzone przez pracowników KRUS. Zajęcia zakończyły się testem sprawdzającym naszą wiedzę.

 Dnia 02.10.2014r. zostały ogłoszone wyniki testów i jak na pewno sami się domyślacie zostały też wręczone nagrody. Wręczono 6 nagród głównych ( kalkulatory ) oraz dla każdego uczestnika nagrody pocieszenia ( pióra ). Z trzech klas piszących test – wyróżnienie uzyskał Dawid Krystjanczuk chodzący do naszej klasy. Na tych zajęciach uzyskaliśmy wiele nowych i ciekawych informacji, o których nie mieliśmy pojęcia i mam nadzieję, że w przyszłym roku pierwszaki chodzące do naszego gimnazjum też zdobędą na tej lekcji masę ważnych informacji o tym jak nie narazić się na niebezpieczeństwo na wsi.


 

WYJAZD INTEGRACYJNY DO BUKOWCA

Dnia 29.09.2014r. klasy I, w tym nasz najlepsza klasa I c wyjechały na 3 – dniową wycieczkę integracyjną, do Bukowca. Ośrodek w którym nocowaliśmy nosił nazwę ”Margo”. Pierwszego dnia, po przyjeździe i rozpakowaniu bagażu poszliśmy na obiad. Po obiedzie mieliśmy zajęcia z naszymi cudownymi Paniami. Po zajęciach mieliśmy dyskotekę wszyscy bawili się świetnie. Drugiego dnia po śniadaniu wyszliśmy na 3 godzinną wycieczkę z przewodnikiem, szliśmy ścieżką romantyczną. Po wycieczce, gdy przyszliśmy do ośrodka, poszliśmy na obiad, następnie poszliśmy na zajęcia, które swoją drogą jakoś wszystkich nie porwały, na co idealnym przykładem jest nasz kolega Maks, który postanowił urządzić sobie drzemkę. Podczas kolacji pracownicy ośrodka postanowili zadbać o nasze szczupłe sylwetki, dlatego też sera żółtego nie starczyło dla wszystkich, więc niektóre z dziewczyn musiały zadowolić się chlebem z masłem i keczupem. Idealną rekompensatą było ogniskom, na którym kiełbasy już nie brakowało i kalorie z kolacji zostały nadrobione. Podczas ogniska każdy z pokoi musiał przedstawić swój program artystyczny. Większości z pewnością najbardziej przypadł do gustu występ Maksa i ekipy. Zaśpiewali oni piosenkę pod tytułem ” Nienawidzę szkoły”. Dnia trzeciego jak co dzień poszliśmy na śniadanie, tym razem sera nie zabrakło, ale za to zabrakło keczupu… Niestety po śniadaniu były zajęcia a po zajęciach wyruszyliśmy w drogę powrotną. Mieliśmy tylko nadzieję, że nic złego się nie wydarzy ponieważ chcieliśmy wrócić na język polski. Udało nam się, zdążyliśmy!


 

DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ KLASIE

Dnia 10.10.14 odbył się w naszej klasie dzień chłopaka. Chłopcy byli podzieleni na grupy i startowali w różnych konkursach, takich jak : rozpoznawanie różnych zapachów, uczesanie koleżance warkocza, sprawdzenie pamięci i inne. Spisali się bardzo dobrze więc otrzymali nagrody i oczywiście prezenty. Dzień chłopaka udał się i wszyscy byli zadowoleni.


 

RAZEM W PEŁNI SPRAWNI

Dnia 28.11.2014r. odbyło się spotkanie z osobami z KKN (Klub Kibica Niepełnosprawnych) z Wrocławia. Na początku Panowie opowiedzieli nam swoje historie. W drugiej części spotkania oglądaliśmy filmiki, a potem mogliśmy zadawać pytania. Panowie zapoznali nas z tym jak wygląda życie osób niepełnosprawnych.


 

ANDRZEJKI KLASOWE

1 grudnia w klasie Ic odbyły się andrzejki, które przygotowały Ada, Wiktoria i Gracjan. Wróżyli nam przyszłość, kim zostaniemy i jak będzie miała na imię nasza miłość… Wyszło na to, że niektóre osoby będą powtarzać klasę pierwszą a inne zdadzą celująco, każdy będzie miał ciekawy zawód. Andrzejki były ciekawe i dobrze przygotowane.


SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

Dnia 02.12.2014r. Na 4 lekcji odbyło się spotkanie z Panią dietetyk. Rozmawialiśmy o różnych chorobach, takich jak bulimia i anoreksja. Pani opowiadała również o różnego typu substancjach zawartych w pokarmach takich jak na przykład tłuszcze których powinniśmy unikać. Na koniec Pani rozdała nam gazetki w których była rozrysowana piramida zdrowego żywienia i wiele więcej cennych informacji na temat zdrowego odżywiania. Stosując się do pani zaleceń będziemy szczupli i zdrowi.


KLASOWE MIKOŁAJKI

Dnia 5 grudnia w klasie odbyły się mikołajki . Każda osoba losowała komu ma dać prezent. W roli Mikołaja wystąpił Maksymilian. Rozdawał on prezenty, ale nie za darmo… Osoba musiała wykonać zadanie, które wymyślił nasz Mikołaj. Po rozdaniu prezentów usiedliśmy do stołu i rozmawialiśmy.


 

WYJAZD DO TEATRU

Dnia 12.12.2014r. klasa Ic i Ib pojechały do teatru do Jeleniej Góry, na spektakl pt.: „Opowieść Wigilijna”. Wyjechaliśmy po 1 lekcji, a wróciliśmy na 6 lekcję. Przedstawienie było bardzo ciekawe i bardzo nam się podobało.


 

WIGILIA KLASOWA

Dnia 19.12.2014r. w klasie Ic odbyła się wigilia klasowa . Była miła atmosfera. Śpiewaliśmy wszyscy kolędy, rozmawialiśmy, dzieliliśmy się opłatkiem. Zaprosiliśmy Panią Dyrektor. Niestety nie starczyło nam czasu na konkursy. Na następny rok musimy pomyśleć o tym aby wydłużyć czas wspólnej wigilii.

wigilina

 

Reklamy