„MŁODZI PRZEDSIĘBIORCZY” na START!

Posted: 17 stycznia 2018 in Uncategorized

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom – zawodnikom Szkoły Podstawowej w Świerzawie, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w eliminacjach szkolnych 4. edycji SZKOLNEJ OLIMIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI.

Tym razem zadaniem uczniów było rozwiązanie testu wiadomości, który z relacji uczniów w cale nie należał do łatwych. Pytania typu: „ANIOŁ BIZNESU to.., „E-commerce to …”, „Monopol to …”, „ człowiek przedsiębiorczy to …” i wiele innych nie jednemu uczniowi dały wiele do myślenia.

Organizatorem Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych. Fundacja została założona w 2000 r. przez rektorów pięciu polskich publicznych uczelni ekonomicznych (Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu). Od 2005 r. Fundacja jest organizatorem jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju – Olimpiady Przedsiębiorczości, a od 2008 r. prowadzi dwa ogólnopolskie projekty edukacyjne – Akademię Młodego Ekonomisty oraz Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy. Celem tych projektów jest popularyzacja wiedzy i budowanie świadomości ekonomicznej dzieci i młodzieży.

 Czy wzorem lat poprzednich będziemy w FINALE olimpiady? Życzymy tego uczestnikom i czekamy na wyniki. 

otwarcie_koperty

losowanie2

losowanie_miejsc1

Reklamy

Możliwość komentowania jest wyłączona.